Zabieg usunięcia zaćmy – czy skuteczny?

Zabieg usunięcia zaćmy – czy skuteczny?

Zabieg usunięcia zaćmy wykonywany jest bardzo szybko i trwa zaledwie kilka minut. Fakt ten powoduje, że nawet potencjalny ból oka pacjenta nie trwa długo i po kilku chwilach może on wrócić do domu (jeśli oczywiście nie występują żadne powikłania). Zabiegi często wykonywane są bez znieczulenia, jedyne co jest podawane do oka to specjalne krople, które mają zapobiec wysuszeniu oraz także znieczulić operowane miejsce.

Czym jest zaćma?

Zaćma to choroba, która potrafi objawić się u osób w każdym wieku, ale najczęściej dotyczy ona ludzi, którzy ukończyli czterdzieści lat. Ciekawe jest to, że na zaćme chorują nie tylko ludzie ale także zwierzęta. Najczęściej zaliczają się do nich kury oraz króliki. Cena zabiegu usunięcia zaćmy to około 2000 złotych, lecz na szczęście jest on refundowany. Specjaliści w klinice AlfaVision z chęcią przybliżą Państwu wszystkie kwestie związane z otrzymaniem refundacji.

Jak wygląda zabieg?

Przed operacją pielęgniarka podaje do oka specjalne krople, których zadaniem jest znieczulenie tego miejsca oraz zapobiegnięcie wysuszeniu, gdyż podczas zabiegu oko pozostaje cały czas otwarte. W ten sposób nawet parę minut wystarczy, żeby stało się ono na tyle suche, aby sprawiało ból naszemu pacjentowi. Pomimo tego, że zabieg trwa zaledwie kilka minut, pacjenci zawsze przebierani są w ubiór operacyjny. Wynika to z faktu, że lekarze zakładają zawsze najgorsze, czyli możliwe powikłania po operacji. Gdyby coś takiego się przydarzyło to nie ma już czasu na przebieranie pacjenta. Co więcej ubrania często zawierają bardzo dużo bakterii oraz pasożytów, które po dostaniu się do oka mogłyby wywołać dużo większe szkody niż sama zaćma. Przed zabiegiem wymagana jest oczywiście dezynfekcja i założenie maseczki chirurgicznej. Sam zabieg nie powinien sprawiać bólu, pacjent natomiast może odczuwać lekki dyskomfort z powodu kilkuminutowego naświetlania. Podczas operacji jesteśmy całkowicie przytomni. Dzięki temu chirurg może nam udzielać informacji jak powinniśmy się w danej chwili zachowywać.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=4998570&start=90
http://cache.waw.pl/plastyka-warg-sromowych-jest-zabiegiem-dla-kazdej-kobiety
http://idiom.waw.pl/odpowiedz-na-pytanie-co-to-jest-pos-powinien-znac-kazdy-menager
http://sahikakoleji.com/zabieg-zacmy-najskuteczniejszy-sposob-usuniecie-zacmy

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s